Zpět na hlavní stránku
Úvodem
O Litmanové jsem poprvé uslyšel začátkem roku 1995 ve Valašském Meziříčí, kde jsem tehdy studoval. Jako čerstvý konvertita, plný událostí které se dějí v Medžugorje, jsem tehdy moc pozornosti Litmanové nevěnoval. Nicméně dostal jsem s touto informací i poselství, které mě přece zasáhlo svojí jednoduchostí a závažností:
Prosím, rozmýšlajte viac o mojich posolstvách. Prosím Boha o jedinú vec, a to, aby vo vás nechal svoj pokoj. Tento čas je zlodejom pokoja. Prosím, povedzte Bohu: Milujem a preto ľutujem. Milujem a preto odpúšťam. Milujem a to je môj pokoj.

Neposkvrněná Čistota, březen 1995

Pak se dlouho nic nedělo. Matně jsem zaregistroval, že zjevení skončila a víc jsem se o Litmanové nějakou dobu nedozvěděl.
Začátkem roku 1998 jsem poznal pár přátel, kteří mě na tato zjevení znovu upozornili. Po nějakém přemýšlení jsem se rozhodl, že se musím přesvědčit na vlastní oči, co je to za místo. Obětoval jsem jeden víkend a v sobotu večer 6.června 1998 jsem vyrazil. Využil jsem toho, že tam jezdí poutníci z Valašského Meziříčí a svezl jsem se s nimi a po 12 hodinách putování jsem v neděli ráno dorazil do Litmanové. Už když jsem vyšel z autobusu a zamířil na Zvir, pocítil jsem neobyčejný pokoj. Cestou se pokoj zvyšoval a moje duše byla opravdu „jako blažená“. Nahoře mě uvítala malá louka a uprostřed ní - majdan (dřevěnice), v kterém se Panna Maria zjevovala. Vystál jsem si frontu a vstoupil dovnitř. To, co jsem tam zažil v té „izbičce“, tedy v místnosti, kterou si Panna Maria vybrala jako místo jejího setkání s námi, to se opravdu nedá popsat. Pokud přece, asi bych řekl dvě slova: Boží přítomnost. A samozřejmě přítomnost Panny Marie.
Ta Přítomnost ale není jen v „izbičce“- je na celém tom místě. Pak následovala mše svatá. A při ní jsem pocítil tak silnou přítomnost Panny Marie, že jsem byl přesvědčen, že stojí vedle mne. A nejen že stojí - jakoby mě hladila po vlasech.
Od té doby jsem si Litmanovou zamiloval. Byl jsem tam několikrát na několik dnů, postavil jsem si stan přímo na místě a prostě se jen „koupal v oceánu Boží lásky“. Mně stačí tam jen prostě a klidně být a naslouchat. Pít vodu z požehnaných pramenů a „koupat“ se v oceánu Boží milosti je ta nejlepší dovolená. Chvíle strávené v izbičce jsou něco překrásného - jak tam modlitba snadno plyne! Jakoby nebe na tom malém kousku země bylo blíže. A taky asi je.
A pak jsou tu poselství, která zde Neposkvrněná Čistota nechala pro nás. To je asi ten největší poklad z Litmanové.
Ste tak srdcom prázdni a vaše životy sú nenaplnené. Ani neviete, čo strácate každým odmietnutím božej prítomnosti. Jedine Boh vás môže naplniť, preto verte v Jeho silu a Jeho pomoc. A potom všetko, čo sa zrodí vo vás, bude dobré.

Neposkvrněná Čistota, 6.12.1992

Věřím, že v každé době si Bůh vybírá místa, na kterých chce zvláštním způsobem promlouvat ke svým dětem. V dnešní době je jedno z takových míst Litmanová. A o ní jsou tyhle internetové stránky.

-mš-


MENU:  
Domů ¦ Historie zjevení ¦ Poselství ¦ Význam ¦ Další informace ¦ Fotoarchív ¦ Videa ¦ Svědectví ¦ Novinky ¦ O autorech